Kristupo kvintetas

Šv. Kristupo kvintetas gyvuoja nuo 2003-ųjų metų - jame groja talentingi muzikai, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Šio aukšto profesinio lygio kolektyvo meninė veikla jau seniai peržengė mūsų šalies koncertinių salių erdves. Tarptautinį pripažinimą atlikėjai pelnė 2007 metais Prancūzijoje Marselio mieste vykusiame prestižiniame VI-ajame tarptautiniame Henri Tomazio medinių pučiamųjų kvintetų konkurse. Čia jie laimėjo Pirmąją vietą ir specialųjį prizą už Régio Campo konkursui parašyto kūrinio Toy geriausią atlikimą. 2008 metais prestižiniame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Osakoje (Japonija), kur varžėsi net 230 kolektyvų, lietuvių atlikėjai garbingą ketvirtąją vietą pasidalijo su Niujorko pučiamųjų kvintetu.

Per penkiolikos metų veiklos laikotarpį Šv. Kristupo pučiamųjų kvintetas sukaupė turtingą, stilistiškai įvairų repertuarą. Greta klasikinių W. A. Mozarto, F. Danzio, P. Taffanelio, A. Reichos kvintetų, atlikėjai didelį dėmesį skiria sudėtingiems XX autorių kameriniams opusams - S. Barberio, L. Berio, M. Arnoldo, G. Ligetti, H. Villa-Loboso, J. M. Damase`o, H.Tomasi ir daugelio kitų. Kvinteto atlikėjai noriai bendradarbiauja su šiuolaikiniais lietuvių kompozitoriais, bei skatina juos gausinti pučiamųjų instrumentų kamerinio ansamblio repertuarą. Taip atsirado R. Šileikos, R. Giedraičio, R. Vitkauskaitės, A. Navicko, L. Rimšos, T. Makačino ir kitų autorių kameriniai kūriniai klasikiniam pučiamųjų kvintetui. Kolektyvas organizuoja ir su kitomis meno formomis susijusius projektus, festivalius, dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Taip gimė koncertinė programa „Linija“, kur muzika susiliejo su meistrišku LNOBT primabalerinos Olgos Konošenko šokiu. Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvintetas yra muzikavęs kartu su Marselio (Prancūzija) pučiamųjų kvintetu kaip decetas, su Sostinės, Klaipėdos vario kvintetais, su Vilniaus kvartetu ir kitais kolektyvais. Plati pučiamųjų kvinteto koncertinė geografija: atlikėjai daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse. Šv. Kristupo kvintetas dalyvavo festivaliuose „Sugrįžimai“, “Vilniaus festivalis”, „Kristupo vasaros festivalis“ (Vilnius), „Druskomanija“ (Druskininkai), „Sekmadienio muzika“, “Iš arti” (Kaunas), „FIMU“ (Prancūzija), tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose „Muzikalnoe leto v Kuzminkach“ (Rusija), “Ostrava festival” (Čekija), surengė koncertus Lietuvoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Šveicarijoje.



Šv.Kristupo pučiamųjų kvinteto artistai

Fleitininkas Giedrius Gelgotas – tarptautinių konkursų laureatas, prestižinių muzikos festivalių nuo Lietuvos iki Japonijos dalyvis, Lietuvos fleitų kvarteto bei Šv. Kristupo kvinteto narys bei įkūrėjas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas. Atlikėjas yra buvęs Kairo (Egiptas), Barselonos (Katalonija, Ispanija) ir Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrų muzikantas, grupės koncertmeisteris. Koncertavo su Lietuvos, Kauno, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais, Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir daugybe kitų šalių orkestrų, diriguojant tokiems maestro kaip Y. Menuhinas, M. Rostropovičius, B. Haitinkas ir kt. Kaip ryškus šiuolaikinės lietuvių muzikos interpretatorius, G. Gelgotas yra A. Martinaičio, O. Narbutaitės, A. Malcio, F. Latėno, R. Motiekaičio ir kitų autorių kūrinių pirmasis atlikėjas, įrašęs kompaktinių plokštelių, įrašų radijo fondams. Pastarųjų metų koncertiniai atlikėjo keliai driekiasi iki Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos salės, Ostravos festivalio Čekijoje ir Beiruto scenų.

 

 Ugnius Dičiūnas,  obojus

2016 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. R. Beinaris ir dėst. E. Paškevičius). 2015-2016 m. stažavosi Prahoje pas prof. J. Brožková ir L. Séquardtová. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas daugelį žymių atlikėjų, tokių kaip O. Zobali, J.Thuri, D. Jonas, K. Kuljus ir kitų. Įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Nuo 2014 metų yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro obojų grupės narys. U.Dičiūnas su trio „Colors“ yra apdovanotas Lietuvos Prezidentės D.Grybauskaitės padėkos raštu.

 

Andrius Žiūra, klarnetas

2001 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (dėst. J. Černius ir prof. A. Budrys). 2002-2003 stažavo JAV pas prof. L. Maxey. 2003 m. dalyvavo klarnetininkų simpoziume Oklahomoje (JAV) ir meistriškumo kursuose, kuriuos vedė R.Hawley, B. Harra, R.Morales. A. Žiūra yra respublikinių, bei tarptautinų konkursų laureatas, dalyvavo daugelyje Lietuvos, o taip pat ir užsienio festivalių. Kaip solistas, bei įvairių ansamblių dalyvis koncertavo Danijoje, JAV, Japonijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje. Solo koncertus yra surengęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos, Šv.Kristoforo, “Kremerata Baltica ”, Klaipėdos kameriniais orkestrais, „Vilniaus“, ”Kremeratini”,”Chordos” styginių kvartetais, ansambliu “Muzika Humana“, VPIO “Trimitas“. Nuo 1998 m. yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro solistas.

 

Andrius Puplauskis, fagotas

Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, rengia solo rečitalius, koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais  Lietuvoje ir užsienyje. A.Puplauskio repertuaras yra platus: baroko, klasikinė, šiuolaikinė, pop, džiazo, elektroninė muziką, ar net savo kūrybos improvizacijos elektriniu fagotu. 2009 metais išleido pirmąją Lietuvoje solinę fagoto muzikos kompaktinę plokštelę „FAGOTAS LIETUVIŠKAI“, kurioje surinkti geriausi lietuviški fagoto muzikos pavyzdžiai.  A. Puplauskis yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fagotų grupės koncertmeisteris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje docentas.

 

Andrius Dirmauskas, valtorna

2000-aisiais metais įstojo į  Norvegijos  Tromso universitetą. Ten įgijo solo valtornos ir kamerinės muzikos bakalauro laipsnį (pas Prof. K.-G. Sollie.). 2006-aisiais metais, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje įgijo muzikos magistro laipsnį. Stažavosi pas daugelį žymių valtornos atlikėjų. A.Dirmauskas yra respublikinių ir tarpautinių konkursų laureatas. Šiuo metu yra  Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro  grupės koncertmeisteris.